DGS ek tercihleri başladı

Editör

Süper Mod
Süper Mod
Katılım
9 May 2021
Mesajlar
837
Tepkime puanı
0
Puanları
0
DGS ek tercihleri başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kapsamında adayların ek tercihleri bugün (15 Ekim Cuma) itibariyle alınmaya başlandı. 21 Ekim’e kadar devam edecek olan ek tercih işlemleri, ÖSYM'nin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Ana Sayfa internet adresinden yapılabilecek.

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2021-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 21 Ekim'e kadar yapılacak.

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Ana Sayfa internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacak.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 25,00 TL olarak belirlendi. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih ücretini, ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 15-22 Ekim 2021 tarihleri arasında yatıracaklar.

Ücret yatırma işlemi 22 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

DGS EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
 
Üst